וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופקים: נחתם הסכם גג להקמת 14,500 דירות חדשות

29.5.2017 / 11:16

ההסכם צפוי להכפיל את אוכלוסיית העיר הדרומית, כאשר כ-30% מכלל יחידות הדיור שייבנו יהיו מיועדות לטובת זוגות צעירים וחלק ניכר יוקצה לטובת בני מקום

צילום: בני בן סימון, עריכה: שניר דבוש

בווידאו: ראש הממשלה נתניהו ושרי הממשלה בטקס החתימה על הסכם הגג באופקים

הסכם גג באופקים: המדינה חתמה עם הרשות המקומית על הסכם להקמת 14,436 יחידות דיור חדשות בארבע שכונות מגורים, כאשר כ-30% מיחידות הדיור שייבנו יהיו קטנות לטובת זוגות צעירים. ההסכם צפוי להכפיל את אוכלוסיית העיר, שבה מתגוררים כיום כ-30 אלף איש, וכבר במהלך השנה הקרובה ישווקו לבנייה כ-3,200 דירות.

לקריאה נוספת:
האוצר: קיפאון ברכישת דירות ופעילות משקיעים; צניחה בשוק היד השנייה
אור יהודה: פורסם מכרז ל-284 דירות להשכרה ארוכת טווח
המחיר המצחיק של דירת 5 חדרים בשדרות

הסכם גג אופקים נדל"ן נדלן. משרד האוצר,
הדמיית השכונות החדשות באופקים/משרד האוצר

שכונת רמת שקד שתכלול 1,818 דירות; שכונת הפארק שתכלול 1,405 דירות; שכונת חורשת נח שתכלול 1,001 דירות; שכונת אופקים החדשה שתכלול 10,096 דירות ועוד 116 דירות בשכונה הקיימת רמב"ם.

במסגרת ההסכם הוחלט על יצירת אפיקי תעסוקה חדשים באמצעות פיתוח אזור התעשייה הדרומי. עוד הוחלט על העברת תקציבים לטובת בניית תשתיות על וכן לתמיכה בפרויקטים "ישן מול חדש" במסגרת התחדשות עירונית. כמו כן, התקבלה החלטת ממשלה על סלילתו של הכביש "אופקים-תימן".

עוד במסגרת ההסכם יוקמו גני ילדים חדשים, בית ספר יסודי לטבע וסביבה ויחידת נוער חדשה. בנוסף תוקם קריית ממשלה ובה שלוחות של משרדי הממשלה השונים, מרכז אמנויות, קריית ספורט ובה אצטדיון חדש, אולם ספורט ולצדו מסלולי אתלטיקה, מתחם קאנטרי ובו בריכות חיצונית ופנימית, ספא, חדרי כושר, מגרש מיני גולף ומגרש מיני פיץ'.

מודל הסכמי גג נועד לספק לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור. למעשה, הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים לשיווק זמין וממוקד, בשיתוף הרשויות המקומיות שעמן נחתמו ההסכמים.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך להיראות ולהרגיש מצוין, לחיות בריא ולהפחית במשקל?

בשיתוף TI SWIM
שר האוצר משה כחלון הסכם גג אופקים. משרד האוצר,
שר האוצר, משה כחלון, בטקס החתימה על הסכם הגג באופקים/משרד האוצר

כחלון: "עדיפות ברורה לבני מקום"

שר האוצר, משה כחלון, הבהיר בטקס החתימה כי "גם בהסכם הגג הזה תהיה עדיפות ברורה לבני המקום. כפי שבעבר קיבוצים ומושבים נהנו מבני מקום, עכשיו גם באופקים, נתיבות, שדרות ואילת ייהנו מהפריבילגיה. במסגרת ההסכם נייצר מקומות תעסוקה איכותיים עם שכר הולם ולא שכר מינימום, שיאפשרו לצעירים להישאר כאן ולהשתכר בכבוד". ככל הנראה מדובר בהקצאה בשיעור של כ-50%.

כחלון הוסיף: "העיר אופקים הולכת לקבל תנופה אדירה, עם דגש חזק על הזוגות הצעירים. בהסכם הזה אנחנו דואגים לא רק לדיור. אין דיור בלי צהרונים, בתי ספר ותשתיות מתאימות. במשך שנים רק דיברו על הזוגות הצעירים, היום אנחנו דואגים להם הלכה למעשה - בדיור במחיר הוגן, בצהרונים, בנקודות זיכוי ובהפחתת יוקר המחייה ואנחנו מתכוונים להמשיך במגמה הזאת עם פעולות נוספות".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ציין כי "חוסנה של מדינת ישראל נשען על העוצמה הביטחונית, היכולת הכלכלית והלכידות החברתית. היום אנו חותמים על הסכם רב חשיבות, אשר ישנה את פניה של אופקים והנגב כולו. חיזוק ההתיישבות בדרום הארץ ובאופקים בפרט, משמעם חיזוק חוסנה החברתי של מדינת ישראל".

לדבריו, "ביטחוננו כחברה יבוא לידי ביטוי ביכולתנו לקדם את פיתוח הפריפריה, לחזק את ההתיישבות ולהניע תהליכים של צמיחה אזרחית נכונה. באמצעות עידוד ההתיישבות והחקלאות, נאפשר את מימוש הריבונות הישראלית בכל חלקי המדינה. אני מודה לשר האוצר כחלון על פעולותיו לפתרון משבר הדיור, את התוצאות הטובות רואים בכל רחבי הארץ".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, אמר כי "הנהגת העיר הבינה שקפיצת המדרגה של אופקים תתאפשר בזכות הבאת אוכלוסייה חדשה לצד הגדלת שטחי תעסוקה, מסחר ובילוי ובניית מוסדות ציבור. פעלנו כדי לעגן את ההסכם עם ודאות כלכלית עבור העיר, תוך הפחתת סיכונים. במסגרת ההסכם פורץ הדרך, נבנה ונפתח בסטנדרטים גבוהים שכונות חדשות לצד חיזוק העיר הישנה. לראשונה, העיר לוקחת על עצמה לבצע את הפיתוח באופן ישיר וללא עזרה חיצונית, שתנהל עבורה את הפיתוח. זהו בהחלט צעד אחד קדימה בדרך הנכונה. ההסכם נחתם בנקודת זמן, בה העירייה מנצלת את הביקוש לדיור. רשות מקרקעי ישראל גאה לקחת חלק במהלך ההיסטורי הזה".

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, הוסיף כי "החתימה על הסכם הגג בין הממשלה לאופקים היא הצהרת מחויבות של הממשלה לאופקים, לנגב ולתושביו. פיתוח הנגב מטיב עמנו אך הוא משרת מטרה לאומית, גדולה מאתנו. הסכם הגג בעיקרו הוא הקמת שכונות חדשות, קידום תשתיות בקצב מזורז, בניית מוסדות ציבור חדשים, ובחידוש תשתיות בשכונות הוותיקות. אני מאמין שהעיר אופקים בדרך להיות עיר עצמאית ומשגשגת, גם בזכות ההשקעות הרבות".

לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "אנחנו מדברים היום על הכפלת העיר אופקים, כשם שאנחנו מכפילים ערים אחרות כמו באר שבע ודימונה. אנחנו עושים מהפכה בנגב - המרכז החדש של מדינת ישראל. אנחנו מחברים את המרכז למדינה. יש לנו עוד עבודה בגליל, אבל הנגב כבר שם"

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט הסכם גג אופקים נדלן נדל"ן. ששון תירם,
שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בטקס באופקים/ששון תירם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully