פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עוד תכנית למעונות סטודנטים: 750 יח"ד במרכז האקדמי פרס ברחובות

   אושרה תכנית של מנכ"ל עיריית רחובות לשעבר להקמת מעונות סטודנטים במכללה שבמתחם הורוביץ המתרחב בעיר. במסגרתה יוקמו 4 מבנים בני 9 קומות שיכללו 750 יח"ד

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   המרכז האקדמי פרס ברחובות

   הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז שבמנהל התכנון החליטה היום (ראשון) להפקיד להתנגדויות הציבור תכנית הכוללת הקמת מעונות סטודנטים במכללת המרכז האקדמי פרס ברחובות. במסגרת התכנית יוקמו 4 מבני מעונות בני 9 קומות שיכללו 750 יחידות דיור, וכן המרכז עצמו יורחב באמצעות בניית שני מבני לימוד חדשים, בנוסף לשניים הקיימים.

   לקריאה נוספת:
   כך ייראו מעונות הסטודנטים של המכללה הכי יוקרתית בארץ
   סופו של קניון: מיתוג מחדש יהפוך את ארנה למתחם תעסוקה, מסחר ובילוי
   משפצים דירה לקראת החג? כך תימנעו מהוצאות מיותרות

   בוועדה מסבירים היום כי התכנית באה לתת מענה לגידול העתידי של המרכז האקדמי, הן מבחינה אקדמית על ידי הוספה של מבני לימוד בקמפוס; והן מבחינת שירותים לסטודנטים, כל זאת מתוך מטרה ליצור סביבת לימודים שלמה לסטודנטים.

   במסגרת התכנית, שתוכננה על ידי משרד פבלו אלטמן אדריכלים, יוקם מרחב ציבורי ירוק בשטח של כ-3 דונם לרווחת הסטודנטים והעוברים ושבים באזור. כמו כן, התכנית כוללת 6,000 מ"ר עבור שימושי מסחר ושימושים ציבוריים לטובת הסטודנטים, כמו מסעדות, בתי קפה, מכבסה, ספרייה ושירותים נלווים נוספים.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הדמיות ראשונות של מעונות הסטודנטים במרכז האקדמי פרס ברחובות

   המכללה, שהוקמה ב-2006 וכוללת כ-4,500 סטודנטים, ממוקמת בפארק הורוביץ שבצפון מערב העיר, אזור הצפוי להפוך בעתיד למתחם תעסוקה, לשם עברה ב-2012. התכנית להקמת המעונות קודמה על ידי היזמים תמיר פיינשטיין, לשעבר מנכ"ל עיריית רחובות, רם ויצחק פיינשטיין.

   בעיריית רחובות בירכו על ההחלטה וציינו כי "התכנית, שהומלצה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, מהווה נדבך נוסף בהגשמת המדיניות העירונית וחזונו של ראש העיר, לקדם את מעמדה של רחובות כעיר מובילה בתחום האקדמיה וההשכלה הגבוהה".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הדמיות ראשונות של מעונות הסטודנטים במרכז האקדמי פרס ברחובות

   זוהי אינה התכנית הראשונה להקמת מעונות סטודנטים במכללות פרטיות: באחרונה נחתמה עסקה לבניית מעונות במרכז הבין תחומי הרצליה, במסגרתה קבוצת מנרב תבנה 3 מגדלים עם 750 חדרי מעונות לסטודנטים במכללה מהיוקרתיות בארץ בהיקף של 176 מיליון שקל.