עוד תכנית למעונות סטודנטים: 750 יח"ד במרכז האקדמי פרס ברחובות

אושרה תכנית של מנכ"ל עיריית רחובות לשעבר להקמת מעונות סטודנטים במכללה שבמתחם הורוביץ המתרחב בעיר. במסגרתה יוקמו 4 מבנים בני 9 קומות שיכללו 750 יח"ד

09/04/2017
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
המרכז האקדמי פרס ברחובות(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז שבמנהל התכנון החליטה היום (ראשון) להפקיד להתנגדויות הציבור תכנית הכוללת הקמת מעונות סטודנטים במכללת המרכז האקדמי פרס ברחובות. במסגרת התכנית יוקמו 4 מבני מעונות בני 9 קומות שיכללו 750 יחידות דיור, וכן המרכז עצמו יורחב באמצעות בניית שני מבני לימוד חדשים, בנוסף לשניים הקיימים.

עוד בוואלה!

מה יותר טוב מפיצה בחג? שבלול פיצה משפחתי ענק

בשיתוף רמי לוי

בוועדה מסבירים היום כי התכנית באה לתת מענה לגידול העתידי של המרכז האקדמי, הן מבחינה אקדמית על ידי הוספה של מבני לימוד בקמפוס; והן מבחינת שירותים לסטודנטים, כל זאת מתוך מטרה ליצור סביבת לימודים שלמה לסטודנטים.

במסגרת התכנית, שתוכננה על ידי משרד פבלו אלטמן אדריכלים, יוקם מרחב ציבורי ירוק בשטח של כ-3 דונם לרווחת הסטודנטים והעוברים ושבים באזור. כמו כן, התכנית כוללת 6,000 מ"ר עבור שימושי מסחר ושימושים ציבוריים לטובת הסטודנטים, כמו מסעדות, בתי קפה, מכבסה, ספרייה ושירותים נלווים נוספים.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
הדמיות ראשונות של מעונות הסטודנטים במרכז האקדמי פרס ברחובות(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

המכללה, שהוקמה ב-2006 וכוללת כ-4,500 סטודנטים, ממוקמת בפארק הורוביץ שבצפון מערב העיר, אזור הצפוי להפוך בעתיד למתחם תעסוקה, לשם עברה ב-2012. התכנית להקמת המעונות קודמה על ידי היזמים תמיר פיינשטיין, לשעבר מנכ"ל עיריית רחובות, רם ויצחק פיינשטיין.

בעיריית רחובות בירכו על ההחלטה וציינו כי "התכנית, שהומלצה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, מהווה נדבך נוסף בהגשמת המדיניות העירונית וחזונו של ראש העיר, לקדם את מעמדה של רחובות כעיר מובילה בתחום האקדמיה וההשכלה הגבוהה".

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
הדמיות ראשונות של מעונות הסטודנטים במרכז האקדמי פרס ברחובות(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

זוהי אינה התכנית הראשונה להקמת מעונות סטודנטים במכללות פרטיות: באחרונה נחתמה עסקה לבניית מעונות במרכז הבין תחומי הרצליה, במסגרתה קבוצת מנרב תבנה 3 מגדלים עם 750 חדרי מעונות לסטודנטים במכללה מהיוקרתיות בארץ בהיקף של 176 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully