כך תבנו בית ב-10,000 דולר תוך יום אחד

שיטת בניה חדשה ומתקדמת מאפשרת לבנות מבנים מורכבים במיוחד מבטון בתוך זמן קצר במיוחד ובעלויות נמוכות בהרבה מעלות בניה רגילה. צפו בוידאו

מדובר ללא ספק בקפיצת מדרגה משמעותית בכל הקשור להדפסת תלת מימד לנישת הבנייה, מה שמעיד על כך כי בעתיד הנראה לעין נוכל כבר להזמין בית שיודפס מראשיתו ועד סופו במדפסת תלת מימד ובעלויות מזעריות.

חברת אפיס-קור (Apis Cor) בשיתוף פעולה עם חברת הפיתוח פיק (PIK) הציגה לאחרונה בית בגודל של 38 מטר רבוע שנבנה כל כולו במדפסת תלת מימד. האבטיפוס נבנה ברוסיה בדצמבר האחרון והושלם לאחרונה. החברה בחרה להדפיס מבנה בעל צורה מעגלית וזאת כדי להדגיש את הגמישות הטכנולוגית שניתן להגיע אליה.

תהליך ההדפסה לקח כ-24 שעות באמצעות מדפסת תלת מימד שנראית כמו מנוף קטן שהניח את שכבות הבטון בזו אחר זו. ישנם כמה חלקים במבנה שלא נעשו באמצעות המדפסת כמו הגג, חלונות ובידוד הבית שנוספו מאוחר יותר על ידי בני אדם. העלות הכוללת של הפרוייקט מוערכת בקצת יותר מ-10,000 דולר, לא כולל רהיטים ומכשירי חשמל כמובן.

גובהה של המדפסת 3.1 מטר, אורכה 5 מטר ומשקלה 2 טון. בניגוד לפרויקטים דומים אחרים שנעשו בעבר, הפרויקט ברוסיה נעשה כל כולו באמצעות מדפסת אחת ובשטח עצמו. את המדפסת ניתן להעביר לאתר הבנייה בחלקה האחורי של משאית כמו כל כלי מכני כבד אחר.