פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לא רק בגוש דן: פרויקט פינוי-בינוי ראשון יוצא לדרך ביבנה

   מתחם של שלושה מבנים ישנים בני 92 דירות בעיר יבנה ייהרס, לטובת הקמתו של פרויקט פינוי בינוי נרחב במסגרתו יוקמו 5 בניינים עם כ-490 דירות חדשות. הפרויקט, הראשון מסוגו בעיר, ייבנה בהיקף השקעה של כ-400 מיליון שקלים

   לא רק בגוש דן: פרויקט פינוי-בינוי ראשון יוצא לדרך ביבנה
   עריכה: ניר חן

   וידאו: ראיון עם מנכ"ל אלמוג יקי אמסלם באולפן וואלה! NEWS

   פרויקט פינוי בינוי ראשון בעיר יבנה קיבל את אישור הוועדה המחוזית וייצא בקרוב לדרך. הפרויקט, ייצא לדרך באמצעות חברת אלמוג פינוי בינוי, מקבוצת אלמוג, ובמסגרתו ייבנו 487 יחידות דיור ברחוב החרמון 12-26 בשכונת נאות-שזר בעיר. הפרויקט צפוי לשנות את פניו של המתחם המשתרע על פני כ-13 דונם ועליו בנויים כיום שלושה בניינים טרומיים ותיקים בני 3-4 קומות, הכוללים 92 דירות בשטח ממוצע של 70 מ"ר.

   לקריאה נוספת:

   מס דירה שלישית: 85 אלף שקל למי שימכור את דירתו עד אוקטובר
   עשירים ומהססים: שוק דירות היוקרה בישראל מתקרר
   קניתם דירה בסילבסטר 2015? תראו בכמה אתם יכולים למכור היום

   במקום המתחם הקיים יוקמו ארבעה בניינים חדשים בני 21 קומות ובניין נוסף שיתנשא לגובה של 26 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט כ-1,420 מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה, שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים הכוללים גינות ציבוריות וכן חניונים תת-קרקעיים שיכללו 730 חניות לדירות ועוד כ-100 חניות ציבוריות, כולן בחניון תת קרקעי. עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט שתוכנן בידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים" מסתכם בכ-400 מיליון שקלים.

   הפרויקט אמור להתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, לצורך כך הקצתה העירייה כ-4 דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני הפינוי והריסת המבנים הישנים, כך שהדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות למגדל הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי והמתנה.

   הדמיית פרויקט פינוי בינוי יבנה (יח"צ , גוטמן אסיף אדריכלים)
   הדמיית הפרויקט (גוטמן - אסיף אדריכלים)

   מהחברה נמסר כי הדיירים המפונים יקבלו דירות חדשות של 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר בנוי ועוד 12 מ"ר מרפסת ועוד חנייה ומחסן, זאת במקום הדירות שכיום בבעלותם בשטח של כ-70 מ"ר. תמהיל הדירות החדשות כולל דירות 3, 4 ו-5 חדרים ודירות גג מיוחדות. על פי החברה המחירים יעמדו על החל מ- 1.45 מיליון שקל לדירת 4 חדרים.

   ראש העיר, צבי גוב-ארי התייחס לפרויקט ואמר: "קבענו לעצמנו "כלל ברזל" שפיתוחה של העיר החדשה לא יותיר את השכונות הוותיקות ללא פיתוח, נעשה כל מאמץ לטובת מתן מענה הולם לוותיקי העיר בצורת מבנים חדשים ותואמים את העיר המתחדשת. התחייבתי לכך ואעשה למימוש אלה".

   פינוי בינוי יבנה - מצב קיים (יח"צ , רונן ירמיהו)
   השכונה כיום (צילום: רונן ירמיהו)

   יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג, ציין כי "הפרויקט לא יכול היה להצליח ללא שיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים – העירייה שהתגייסה ותמכה בפרויקט לכל אורך הדרך והוועדה המחוזית שעזרה לקדם, אלו הביאו לרמת מוכנות בזמן קצר יחסית. פרויקט פינוי-בינוי ראשון ויחיד מסוגו מחוץ לגבולות גוש דן הוא תשובה לכל פרנסי המדינה שזה אפשרי וכדאי לכולם - הן ליזמים והן לדיירים שראויים למגורים בכבוד. כאן הקדשנו מחשבה ותכנון לא רק לבנייתם של בניינים אלא גם להקמתם של תשתיות כוללות, לדירות ולמתחם, כולל שטחים ירוקים וציבוריים לרווחת התושבים".