קבוצת רכישה תשלם למעלה ממיליארד שקל על מתחם רשות השידור

הקבוצה זכתה במכרז מקוון ותרכוש את אחד המתחמים האחרונים במתחם שרונה בדרום הקריה. שטח המגרש 9 דונם והוא מיועד לבניית 324 יחידות דיור, שטח משרדים ושטח מסחר

21/03/2016
במסגרת שיווק המגרש היזם ישפץ 3 מבנים טמפלריים היסטוריים לשימור המצויים במתחם. מתחם שרונה(צילום: סיטי בי אדריכלים)

שיא של כל הזמנים במכרז על קרקע מדינה: קבוצת רכישה בשם מינהל מגורים, אותה מארגן מוטי פלד, תשלם לרשות מקרקעי ישראל סכום היסטורי של 1,060,001,818 שקל - עבור אחד המגרשים האחרונים בדרום הקריה, במתחם שרונה בתל אביב.

שטח המגרש הינו כ- 9 דונם וניתן יהיה לבנות עליו 324 יחידות דיור, שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר (עיקרי) ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר (שטח עיקרי). כמו כן עוד 1,200 מ"ר עבור שטחי ציבור שיבנו על ידי היזם.

במסגרת שיווק המגרש היזם ישפץ 3 מבנים טמפלריים היסטוריים לשימור המצויים במתחם. מבנים אלה מיועדים לשטחי מסחר ויצרו את הרציפות עם מתחם שרונה הפעיל כיום.

ההצעה הזוכה נקבעה בהתמחרות און ליין שבוצעה במסגרת מכרז ששיווקה הרשות בחטיבת הקרקע. המכרז נוהל בידי ועדת מכרזים בה היו שותפים עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, היועץ המשפטי לרשות עו"ד יעקב קוינט והחשבת חני גד.

ברשות מקרקעי ישראל ציינו כי מתחם רשות השידור בשרונה שווק במכרז חדשני ויוצא דופן בן שני שלבים. בשלב הראשון הוגשו 5 הצעות – מהן 2 ההצעות הגבוהות ביותר – זו של מנהל מגורים והצעה נוספת של חברת גינדי שהפער ביניהן היה פחות מ- 15% - שביניהן נערך הליך מכרז מקוון אינטרנטי בזמן אמת. הליך זה כלל התחברות בכרטיס חכם אלקטרוני עד לשלב הזכייה, בתהליך שנמשך כחצי שעה.

"ההחלטה על מהלך ייחודי זה התקבלה על ידי עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל ובהתייעצות עם גורמי המקצוע ברשות מקרקעי ישראל ובמטה הדיור. זאת לאחר שנמצאה ההיתכנות המשפטית והטכנולוגית לכך. בכוונת הרשות להמשיך לאמץ שיטות מכרז חדשניות במתחמים נוספים בעתיד, ככל שתהיה לך היתכנות והצדקה עסקית", ציינו ברשות
.
עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל התייחס לשיטה וציין כי "שיטת המכרז נועדה לכך שהמדינה תקבל את מחיר השוק הראוי עבור קרקע ייחודית ויקרה זו, מתוך מטרה לממן פרויקטים של בנייה לזוגות צעירים במסלול מחיר למשתכן, תוך דגש על בניה בפריפריה".

כאמור, מדובר באחד המגרשים האחרונים והיקרים בדרום הקריה, מתחם שאותו תכננה ושיווקה רשות מקרקעי ישראל, עוד תחת שרביטו של ירון ביבי ז"ל.

קידום מתחם דרום הקריה והקמת מרכז עסקים בילוי ופנאי, הידוע כיום כמתחם שרונה, הובל על ידי ירון ביבי, שהיה מנהל מחוז תל אביב של מינהל מקרקעי ישראל דאז ולימים מנהל המינהל

הפרוייקט תוכנן בפועל על ידי חברת סי.טי.בי. אדריכלים.

  • שרונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully